KUMAŞ TEKNOLOJİMİZ

DRY TOUCH® TEKNOLOJİSİ

DRY TOUCH® sertifikalı performans kumaş markasıdır.  DRY TOUCH® kumaşı sadece yetkili ve sınırlı sayıdaki lisanslı üreticiler tarafından üretilebilir. Kumaşın özellikleri üretimin her aşamasında Arge ve Üretim uzmanları tarafından kontrol edilir ve kalitenin sürekliliği sağlanır. Üretilen kumaşlar sertifikalandırılır, böylelikle sonradan gelebilecek siparişlerde de aynı kumaşın aynı yapıda üretilebilmesi sağlanır. Ürünler özel ve taklit edilemez etiketler ile yapıldığından markanın taklit edilmesinin önüne geçilir. DRY TOUCH® kumaş; nihai ürünün mağazadaki rafta yerini almasına kadar her aşamada takip edilir ve son kullanıcının memnuniyeti garanti altına alınır.

DRY TOUCH®  özel teknikler kullanılarak üretilen ileri teknoloji ürünü fonksiyonel kanal kesitli flamanlardan oluşmaktadır. Bu ileri teknoloji ve fonksiyonellik bir araya gelerek; üstün performanslı aynı zamanda doğal görünümlü, yumuşak tutumlu ve daha örtücü olan DRY TOUCH® kumaşı yaratmıştır.

Gelişmiş Nem Yönetimi :

Kanallı lifleri ile nem ve hava transferini kolaylaştıran DRY TOUCH® havanın dışarıdan içeriye, nemin ise içeriden dışarıya kolayca atılmasını sağlar. Yapılan testlerde DRY TOUCH® kumaşlarının pamuğa göre nemi 10 kat daha hızlı emdiği, suya dikey daldırarak yapılan ölçümlerde DRY TOUCH® kumaşlarının pamuğa göre daha fazla su emdiği gözlemlenmiştir. 

    

 

DRY TOUCH® performans kumaşları:                    

Spor Giyim, İç Giyim, Denim Giyim, İş Elbisesi, Hazır Giyim alanları başta olmak birçok alanda kullanılabilir.

DRY TOUCH® kalite anlayışı, dinamik yapısının desteği ve rekabetçi fiyatları ile piyasadaki  üstünlüğü elinde bulundurmaktadır.

 

DRY TOUCH® ANTIMICROBIAL

DRY TOUCH® Antimicrobial kumaşlar, geniş spektrumlu ve kalıcı antimikrobiyal etki sağlayan ileri teknoloji ürünü polyester ipliklerden üretilir.

DRY TOUCH® Antimicrobial kumaşlarda kullanılan polyester ipliklerdeki biyolojik aktif madde gümüş iyonlarından oluşmaktadır ve Oeko-Tex aktif kimyasallar listesine dahildir.   

Antimikrobiyal özellik ipliğe bitim işleminde değil de üretim esnasında verildiğinden etkenlik kalıcıdır, yıkanma ve aşınmadan etkilenmez. İnsan cildine zarar vermez, kaşıntı yapmaz, tahriş etmez.İnsan sağlığına zararı olmadığı tarafsız uzmanlarca Oeko-Tex 100 class 1 belgesi ile onaylanmıştır.

 

DRY TOUCH® COTTONLIKE

Dokusu pamuk gibi, özellikleri pamuktan da iyi…

%100 polyester ileri teknoloji ürünü POY'un tekstürize edilmesi sonucu elde edilen Cottonlike iplikler, doğal elyafa benzeyen yüksek filamanlı ipliklerdir.     

Doğal elyaf görüntüsüne sahip olan Cottonlike özellikte üretilen DRY TOUCH® kumaşlar pamukla kıyaslandığında daha az buruşur, daha az çeker ve çok daha mukavemetlidir. Ancak dokunulduğunda yumuşak ve pamuklu bir his verir.

Giyim sektöründe sıkça tercih edilen DRY TOUCH® COTTONLIKE spor ve gündelik giyimde, iş kıyafetlerinde ve iç giyimde üstün performans özellikleri sağlamaktadır.     

Not: DRY Touch kumaş teknolojimiz talep edilmesi halinde tüm ürünlerinizde kullanılmaktadır.